Шановні пасажири!
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №176 «Про затвердження Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту» ст. 145 п. 15 передбачено, що перевізник зобов’язаний – забезпечувати перед початком пасажирського міжнародного автомобільного перевезення перевірку наявності у пасажирів документів, необхідних для переїзду до держави прямування, держав за маршрутом слідування, та відмовляти у міжнародному перевезенні пасажирам, які не пред’явили необхідні документи, також відповідно до ст. 158 п. 6 пасажир зобов’язаний під час міжнародного автомобільного перевезення мати належним чином оформлені документи, необхідні для проїзду до держави прямування, держав за маршрутом слідування, та пред’явити їх автомобільному перевізнику на його вимогу.
Відмова автомобільного перевізника, у міжнародному автомобільному перевезенні пасажиру, який на вимогу автомобільного перевізника, не пред’явив документи, необхідні для проїзду до держави прямування, держав за маршрутом слідування,
не тягне за собою обов’язок автомобільного перевізника, відшкодувати пасажиру заподіяну у зв’язку з цим шкоду.
Також ЗУ «Про відповідальність перевізників під час здійснення міжнародних пасажирських перевезень», а саме ст. 1 передбачено відповідальність перевізників під час здійснення міжнародних пасажирських перевезень, які здійснюють міжнародні пасажирські перевезення, за невиконання обов’язку перевірити перед початком міжнародного пасажирського перевезення наявність у пасажира паспортного документа, візи або інших документів, необхідних для в’їзду до держави прямування або транзиту, що призвело до перевезення чи спроби перевезення пасажира через державний кордон Польщі без таких документів, несуть відповідальність у вигляді штрафу в розмірі сорока семи прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановленому на 1 січня календарного року, за кожного такого пасажира, але не більше шестисот таких прожиткових мінімумів за одне перевезення, а за ненадання або надання невірогідний даних реєстрації пасажирів – у розмірі п’ятдесяти таких прожиткових мінімумів за кожне перевезення.
Згідно з з правилами пасажирських перевезень:
1.3 Для міжнародних перевезень: документами, що підтверджують право пасажира на поїздку, є квиток, дійсні документи фіз. особи для перетину кордону і проїзду по території іноземних держав.
1.3.1 Документи фіз. особи для перетину кордону і проїзду по території іноземних держав:
• Паспорт громадянина країни ЄС для в’їзду та / або проїзду, перебування на території країн ЄС, країн Шенгену або ін. іноземних держав, якщо внутрішнє законодавство країни не передбачає наявність у громадянина інших проїзних документів;
• Чинний біометричний паспорт; паспорт і віза в даному паспорті для в’їзду та / або проїзду, перебування на території країни, на яку поширюється візовий режим, встановлений законодавством країни;
• Дитячий паспорт, проїзний документ дитини і віза в даному паспорті / документі для в’їзду та / або проїзду, перебування на території країни, на яку поширюється візовий режим, встановлений законодавством країни;
1.8.1. Пасажир несе повну індивідуальну відповідальність за неналежне оформлення документів на право перетину кордонів держав за маршрутом слідування. У разі недопущення пасажира до поїздки з неналежно оформленими документами у місці посадки на рейс згідно з з квитком або зняття пасажира з автобуса під час контролю, виконання умов договору про перевезення вважається виконаним, попри те що перевезення було виконане в іншому обсязі, ніж було передбачено раніше, вартість поїздки не повертається, і претензії з цього приводу не розглядаються.
Пасажири з внутрішніми українськими паспортами, з подовженими закордонними паспортами, а також з закордонними паспортами без чіпа і без візи до перетину кордону Україна-Польща на регулярному рейсі не допускаються!
У зв’язку з введенням воєнним станом в Україні, закордонні паспорти громадян України, у яких закінчився строк дії і які були подовженні ( штамп зазначений в паспорті) вважаються дійсними, керуючись цим законопроєкт пасажир може перетнути кордон України.
В Польщі відсутній Закон, який дозволяє перетинати кордон за подовженими паспортами, у багатьох випадках держава-партнер враховуючи ситуацію в Україні пов’язаною з агресією сусідньої держави дозволяє перетин кордону без належно оформлених документів, АЛЕ рішення про перетин пасажира без належних документів, а саме чинного закордонного паспорта ПРИЙМАЄ ПРИКОРДОННИК НА СВІЙ РОЗСУД.
У випадку, якщо пасажиру з неналежними документами буде відмовлено у перетині державного кордону Польщі, зідно з з законодавством Польщі передбачено відповідальність перевізників під час здійснення міжнародних пасажирських перевезень, за невиконання обов’язку перевірити перед початком міжнародного пасажирського перевезення наявність у пасажира ЧИННОГО паспортного документа, візи або інших документів, необхідних для в’їзду до держави прямування або транзиту, що призвело до перевезення чи спроби перевезення нелегального пасажира через державний кордон Польщі без таких документів, несуть відповідальність у вигляді штрафу в розмірі сорока семи прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановленому на 1 січня календарного року.
У випадку накладання штрафу на перевізника важко оскаржити рішення, враховуючи відсутність закону у Польщі, який дозволяє перетин державного кордону Польщі громадянам без належних документів.Тому радимо пасажири з внутрішніми українськими паспортами, з подовженими закордонними паспортами, а також з закордонними паспортами без чіпа і без візи для перетину кордону Україна-Польща для перетину кордону обирати легковий транспорт.
На регулярному рейсі ТОВ ПАН-БУС пасажирам з неналежними документами в перевезенні буде відмовлено. З питань повернення коштів за квиток потрібно звернутися до сервісу продажу квитків.
Дякуємо за розуміння!