Поїздка автобусом до Польщі може тривати кілька годин та втомити і дорослих, не кажучи про дитину. Тому слід заздалегідь подбати про те, в які ігри пограти у дорозі, щоб зайняти дитину в автобусі. Тоді час у дорозі пролетить непомітно. Можна пограти у всьому знайомі «Міста». А можна скористатися нашою добіркою ігор та розваг в автобусі.
Ігри, в які можна пограти в дорозі з дитиною
Ми вибрали кілька цікавих ігор, які допоможуть розважитись та провести час з користю. Вони на логіку, уважність, знання слів, на розвиток фантазії та уяви. У ці ігри можна грати в дорозі як із групою дітей, так і з однією дитиною.
- «Словісні ланцюжки». Також відома як «гра в слова». Перша людина називає слово, а наступна має назвати інше, що починається на останню літеру попереднього слова. Наприклад, перший гравець називає “кіт”, наступний має назвати слово на “т”, і так далі. Мета гри – не повторювати слова і вигадувати їх якнайбільше.
- «Швидке малювання». Для цього знадобляться аркуші паперу та олівці, роздайте їх дітям. Виберіть капітана, який диктуватиме слова для малювання. Інші діти мають намалювати предмети, що їх швидко називає капітан. Предмети не повинні бути складними для відтворення. Переможцем стає той, хто «намалював» найбільше слів.
- «Фанти». Гравці пишуть на листочках невеликі завдання: заспівати пісеньку, розповісти смішну історію, прокукарікати і т. п. Листочки скручують у трубочки, скидають у шапку і перемішують. Учасники по черзі виймають папірці та виконують завдання.
- «Відгадай слово». Один гравець вибирає секретне слово або предмет, а решта учасників може ставити йому навідні питання. Загаданий предмет може відповідати лише «так» чи «ні». Наприклад, загадують помідор. Навідні питання можуть бути “Це квадратне?”, “Це кругле?”, “Це можна одягати?” і т.п.
- «Одне слово». Один гравець називає слово або поняття, а решта учасників має назвати інші слова, пов’язані з цим поняттям. Наприклад, якщо початкове слово “тварини”, то діти можуть назвати “кішки”, “собаки”, “тигри” і т.д. Можна розділитись на команди, чия команда назве більше слів, та й перемогла.
- «Вірю – не вірю». Ви можете підготувати заздалегідь різні факти чи затвердження та прочитувати їх дітям. Вони повинні вирішити, чи вірять вони в це чи ні, і пояснити свій вибір. Гра стимулює інтерес до нових знань та розвиває критичне мислення.
- «Вгадай, що в мішку». У мішечок чи непрозорий пакет покладіть кілька фруктів, іграшок чи інших предметів. Учасники по черзі засовують руку в мішок і навпомацки вгадують, що це таке.
- «Вгадай, хто ти». Напишіть слово для вгадування на стікері з липкою клейовою основою та приклейте його на лоб учаснику. Гравець не повинен знати, що написано на його папірці. Він здогадуватиметься, ставлячи навколишні питання.
- «Що я бачив». Ця гра на уважність. Потрібно звертати увагу на об’єкти, що зустрічаються по дорозі автобуса. Дорослий може зробити конкурс, наприклад, потрібно буде назвати точну кількість поверхів у будівлі, яка щойно проїхали, або скільки машин червоного кольору було припарковане он біля того супермаркету.
- «Подорож у уявному світі». Запропонуйте дитині здійснити уявну подорож разом. Він може вигадувати місця, які хоче відвідати і описувати їх вам.
- «Мовчанка». Відмінний варіант гри в автобусі, щоби юні пасажири хоча б ненадовго заспокоїлися і побули в тиші. Хто перший заговорив, той і програв.
Гаджети дітям у дорогу
Гаджети – найпростіший спосіб зайняти дитину в дорозі. При цьому краще підготуватися заздалегідь до поїздки, підібрати цікаві ігри, що розвивають, або книги. Майте на увазі, що гаджети підійдуть тільки в тому випадку, якщо дитину не укачує.
- Телефони чи планшети. На них можна дивитися дитячі фільми, мультфільми, грати в ігри чи слухати музику.
- Планшет для малювання. Хороший варіант, щоб помалювати. Коштують такі планшети недорого, і будуть корисними і у звичайному житті поза дорожніми подорожами.
- Електронні книги. Завантажте на планшет, смартфон дитини або прямо в читалку аудіо або просто електронні книги. Він зможе розглядати чи слухати їх під час поїздки.
Книги та розмальовки для поїздки
- Друковані книги. Залежно від віку юних пасажирів, це можуть бути казки, книги про пригоди та подорожі, барвисті путівники.
- Водні розмальовки. Як правило, у комплекті до них йде пензель із ємністю для води, а самі розмальовки – багаторазові. Відмінне рішення, щоб зайняти дитину. Так він не забрудниться і буде зайнятий цікавою справою. Є водні розмальовки з паперу та тканинні.