Автобусні квитки Суми - Польща, Суми - Чехія. Надійний перевізник з багаторічним досвідом. Поїздки до Польщі та Чехії. Комфорт та безпека пасажирів!
Додаток на Google PlayДодаток на Apple Store
Які місця в автобусі є найбезпечнішими?

Які місця в автобусі є найбезпечнішими?

Сідаючи в автобус, пасажир сподівається на безпечну подорож. Хоча за статистикою аварії за участю автобусів трапляються дуже рідко, все ж таки хотілося б мати додаткове підстрахування. Тому люди намагаються купити квитки на безпечні, на їхню думку, місця. Давайте розберемося, а чи є у цьому сенс?

Автобус вважають одним із найбезпечніших транспортних засобів. Йому не страшні зіткнення з легковими машинами завдяки його розміру та вазі. Небезпеку для автобуса становлять переважно важкі вантажні автомобілі. Також можливе перекидання самого автобуса, якщо водій не впорається з керуванням. З міськими автобусами дуже рідко трапляються аварії, оскільки їхня швидкість переміщення містом невисока.

Можна відзначити кілька видів найнебезпечніших місць залежно від випадку та дорожньої ситуації.

  • Місця першого та другого ряду. Вони небезпечні під час лобового зіткнення.
  • Місце біля водія. Це найнебезпечніше місце не тільки при лобовому зіткненні, а й у разі несподіваного попадання каменю у скло. До того ж, при ймовірності удару водій інтуїтивно уникає зіткнення, яке в результаті припадає на пасажира, що знаходиться поруч з ним.
  • Місця трьох-чотирьох рядів, розташованих наприкінці салону. Ці місця можуть зазнати удару ззаду. Крім того, на задніх місцях сильніше трясе. Тому пасажирів, які мають слабкий вестибулярний апарат, може захитати.
  • Місця біля вікон. Більшість людей вважають за краще сідати біля вікна, щоб милуватися прекрасними краєвидами. Але бічний удар посідає саме ці місця. А у разі аварії пасажири, які сидять на місцях біля проходу, зможуть швидше дістатися виходу.

То де ж сидіти найбезпечніше?

Виходячи зі сказаного, можна зробити висновок, що найбезпечніше сідати біля проходу в середині автобуса. Найбезпечніші місця в автобусі відмічені на схемі.

Схема безпечних місць

Уточнимо, що при короткій поїздці краще вибрати місце, що знаходиться з боку водія.

По-перше, водій під час зіткнення інстинктивно підставляє під удар інший бік автобуса.
По-друге, у разі перекидання автобус з’їде на узбіччя та впаде на правий бік. При цьому пасажирам із протилежного боку від водія вибиратиметься складніше.

А якщо ви їдете в міжнародному автобусному рейсі далекого прямування, безпечніше сідати, навпаки, на протилежний від шофера бік, тому що тут найчастішою причиною аварій є втома та засипання водія за кермом. У цій ситуації пасажири, що сидять позаду шофера, ризикують опинитися на шляху зустрічних машин.

У тих, хто знаходиться у середині автобуса, є ще одна перевага – при розгойдуванні автобуса від удару, в середній частині амплітуда буде найменшою. Це означає, що пасажиру всередині салону набагато легше втриматися в кріслі і не вилетіти з нього.

Також важливою є близькість розташування місця до дверей, щоб при аварії можна було швидше вибратися. Тому наявність третіх дверей у центрі величезного туристичного лайнера є безперечною перевагою моделі.

Повторимо, що на щастя автобусні аварії трапляються досить рідко. Тому сподіваємося, що ця інформація залишиться лише теоретично. А на практиці ви просто насолоджуватиметеся поїздкою. Щасливої ​​дороги!

Зворотній дзвінок